punkt3

Estetycznie i nowocześnie

Schody konstrukcyjne samonośne, w przeciwieństwie do schodów na beton, nie wymagają dodatkowych elementów budowlanych, takich jak np. wsporniki. Jak sama nazwa wskazuje, elementami nośnymi jest tu sama konstrukcja schodów. Stopnie stanowią spójną całość z konstrukcją, z którą zintegrowana jest również balustrada.

Schody konstrukcyjne są najbardziej powszechnym modelem schodów, które bez problemu można dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Wersja ażurowa schodów, czyli bez zabudowanych podstopni, czy wersja pełna (z podstopniami) dają swobodę w dopasowaniu schodów do określonego stylu wnętrza. Przestrzeń między kolejnym stopniami w wersji ażurowej, wprowadza więcej światła, co stanowi niewątpliwy atut schodów w takim wydaniu.

Z uwagi na sposób osadzenia stopni w konstrukcji wyróżnia się, m.in.: konstrukcje policzkowe czy konstrukcje osiodłane. Schody policzkowe, z uwagi na swoją solidną konstrukcję, charakteryzuje najwyższy poziom stabilności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa. Drewniane stopnie umieszczane są między dwoma deskami, tzw. policzkami nośnymi.

Schody osiodłane, w przeciwieństwie do schodów policzkowych, osadzane są na policzkach nośnych, co pozwala na pełną ekspozycję stopni. Montaż tralek (słupków balustrady) bezpośrednio w stopniach podnosi stabilność balustrady.

Drewniane schody konstrukcyjne to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników lekkich form.

Bezpłatna wycena